Warszawa, dn. 27.04.2020 r.

W spotkaniu uczestniczyli:

  • studenci II r. studiów organizacji rynku pracy U.W, grupa I, II
  • wykładowca,
  • profesjonalista – psycholog
  • prowadząca spotkanie – użytkownik psychiatrii / przedstawiciel Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP.

W pierwszej części spotkania prowadząca opowiedziała krótko o przebiegu choroby, przedstawiła jak przebiega jej leczenie i co pomaga jej w zdrowieniu, jak zareagowało otoczenie na jej chorobę, czym się w życiu zajmuje, opowiedziała o swoim wykształceniu oraz doświadczeniu zawodowym, swoim uczestnictwie w Grupie Wsparcia TROP. Prowadząca pokazała swoje prace –rysunki.

Dalsza część spotkania przebiegała w formie dyskusji między studentami, wykładowcą a prowadzącą spotkanie. Zainteresowani zadawali takie pytania:

  1. Którą część swojej pracy lubi Pani najbardziej ?
  2. Jakiego rodzaju wsparcia Pani udziela ?
  3. Czy wsparcie jest udzielane osobom po kryzysie ?
  4. Czym jest dla Pani praca ?
  5. Który moment pracy zawodowej był przełomowy ?
  6. Czy terapia przez rysunek pomogła ?
  7. Proszę opisać stan katatonii.
  8. Czy we wszystkich Pani pracach pracodawcy wiedzieli o chorobie ?
  9. Czy znajomi z pracy są chętni do pomocy ?

Prelekcje zorganizowano w ramach zadania publicznego: ,,Kompleksowy program destygmatyzacji osób chorujących psychicznie”. W spotkaniu uczestniczyło 60 osób

Powrót

Szukasz pomocy?

Skontaktuj się z Doradcami Telefonicznymi. Jest to pierwszy w Polsce telefon, w którym porad udzielają osoby po kryzysach psychicznych. Zadzwoń.

22 614 16 49

(pon. - czw.: 17.00 - 19.00)

Grupa TROP

Grupa Wsparcia TROP" Jest to grupa samopomocowa, której członkami są osoby po kryzysach psychicznych. Dowiedz się więcej o tym co robią.

Czytaj więcej